לעצב את המטבח שלכם כמו מקצוענים!

לעצב כמו מקצוענים:

על מה מעצבים חושבים כשהם מעצבים מטבח ומה חשוב להביא עמכם כשמגיעים לביקור ב-concept house של אבן קיסר. המטבח הישראלי הוא מרכז הבית. מהקפה של הבוקר, הנישנושים של הערב, הבישולים לשישי, או הארוחות עם חברים שקפצו לבקר. כשהוא פתוח ופונה לסלון או לפינת האוכל, הוא גם הופך לחלק מהעיצוב והאווירה בבית. אם גם אתם מאמינים שהמטבח שלכם צריך לעבוד בשבילכם, ולא להיפך, יש לנו הרבה במשותף. אז לפני שאתם קופצים לבקר ב-concept house כדי לתכנן אותו, הכנו לכם את הנקודות החשובות לעיצוב ותכנון המטבח, אבל לפני הכל מה חשוב להביא לביקור בבית אבן קיסר כדי לעצב כמו מקצוענים:

תכנית אדריכלית לחלל המטבח
אין ברשותכם תכנית כזאת? אל דאגה, פשוט שרטטו על דף ניר את שטח המטבח ומדדו בעזרת מטר את השטח. זכרו, לא חייבים להיות מדויקים על המילימטר, כאשר תרכשו את המטבח או את משטח העבודה יגיע מודד מקצועי מטעם החנות שממנה רכשתם לקחת את המידות המדויקות. טיפ- קחו בחשבון את כיווני האוויר ואת התאורה בחלל

הביאו עמכם השראות, חומרי גלם וחומרים נוספים שאתם רוצים לשלב במטבח החדש שלכם. פינטרסט ואתר אבן קיסר הם דרכים מצוינות לאסוף השראות, פשוט שמרו צילומי מסך או שלחו אותם למייל שלכם כך שתוכלו לשלוף אותם מהר כשתצטרכו.

תקציב משוער- נסו להעריך את התקציב אותו תרצו להשקיע במטבח ובמשטחי העבודה.

ועכשיו, קבלו אותם: הטיפים הקטנים של המעצבים לתכנן מטבחים.

התאמה לסגנון חיים

לכל משפחה יש את ההרגלים שלה. יש משפחות שמנשנשות וניגשות למקרר כל רבע שעה ואחרות אוכלות ארוחות מסודרות. יש משפחות שמעמידות סירים מהבוקר ואחרות יכינו סלט נהדר ופסטה טרייה. יש כאלה שיארחו בסלון או בפינת האוכל ואחרות שאוהבות שהכל קורה מסביב לאי. המטבח שלכם צריך להיות פונקציונלי ונוח לבישול ומצד שני להכיל את בני הבית והאורחים בנוחות. דמיינו איך נראה יומיום שלכם ואיך נראים אירועים מיוחדים, וראו איך כל הצרכים והמשאלות שלכם מקבלים מקום מוגדר בתכנון המטבח.

שטח משטחי העבודה

את צורת המטבחים אפשר לחלק ל-4 קבוצות עקרוניות: קווים מקבילים ומטבחים בצורות ר', מ' ומטבח אי (את כולם - כולל הסברים - תוכלו למצוא ב-concept house). בכל צורה ובכל מבניות, חשוב שתדאגו לשלב כמה שיותר משטחי עבודה. צריך לדעת שמשטחי עבודה הם בראש סדר העדיפויות מבחינת פונקציונליות ונוחות שימוש ומבחינת הרושם שהמטבח יוצר.
טיפ של מעצבים – תבחינו בין גודל משטחי העבודה על הנייר למקום שיישאר לכם בפועל. מכונת קפה, קומקום, מיקסר או בר מים יקטינו לכם את השטח העבודה, אז אל תשכחו לקחת אותם בחשבון ולמקם אותם בתוכנית שלכם.

סוג המשטח

כל בשלן יודע שאם הניקיון הולך בקלות ובמהירות, גם הבישול הולך בקלות ובמהירות. לעמידות, נוחות הניקוי והתחזוקה הקלה של המשטח יש סיבות. אלה הם חומרי הגלם האיכותיים, רמת הגימור וההקפדה על אטימות המשטח.
כשתגיעו ל-concept house אנחנו מזמינים אתכם להחליף כמה מילים עם היועצים שלנו על חומרי הגלם של המשטחים שלנו ועל הרגלי הבישול שלכם. הם כבר יכוונו אתכם למשטחים המתאימים.

שטחי אחסון

לחלוקת הארונות, המרחקים ביניהם והתנועה במטבח יש משמעות בסוף היום. ארגון נכון של תכולת הארונות משמעה פחות הליכה, פחות עייפות והרבה יותר זרימה, סדר ותקתוק.
אז מה לקחת מזה? שימו דגש על שכנות טובה בין סירים, מחבתות והגז, קרשי החיתוך הסכינים והמקרר וכל הסטים לאירוח. לאופים שבינינו, צרו משטח עבודה רצוף לרידוד בצקים ודאגו למקם את ארון המיקסר בסמוך. חישבו על הארונות שלכם לרוחב, לעומק וגם לגובה ודמיינו מה יכיל כל ארון.

זרימה נוחה בחלל

פעם תכננו מטבחים לפי "משולש הזהב" - קו דמיוני שמחבר בין המקרר, הכיור והכיריים. לפי "משולש הזהב", המרחק בין כל פונקציה לא יעלה על שבעה מטרים.
היום התכנון גמיש הרבה יותר ומפנה מקום להרגלים אישיים ולתחושה אינדיבידואלית. במילים אחרות, לא חייבים משולש אבל כן חייבים להתחשב בתנועה שלכם במטבח, ולהבין איך התנועה בו תזרום. ב-concept house תוכלו לייצר הדמיות של מטבחים ולראות בצורה חיה ובתלת-ממד איך תהיה התנועה בהם.

תאורה במטבח

לתאורת המטבח שלושה תפקידים משלימים: תאורה כללית המספקת אור השוטף את כל החלל; תאורת אווירה המאירה אלמנטים עיצוביים; תאורה פונקציונלית המאירה באופן ממוקד ומסייעת בעבודה במטבח. כל סוגי התאורה אמורים להשתלב יחד.
חשוב לתכנן את סוג התאורה ואת המיקום שלה ורצוי גם להבין באופן כללי איזה גוף תאורה תרצו למקם והיכן. קחו בחשבון את מיקום החלונות והאור הטבעי. מקמו את תאורת השטיפה כך שלא תהיה בדיוק מעל הארונות העליונים או בגבו של מי שיעמוד מול השיש – כדי שלא תטיל צל על השיש ועל אזור העבודה.

מסר מכדור הארץ: הקפידו על נורות חסכוניות ובחירת גופי תאורה העשויים מחומרים עמידים וקלים לניקוי ותחזוקה.

עכשיו, כשאתם מוכנים, פשוט תקבעו את התאריך שנוח לכם לביקור באבן קיסר concept house ואנחנו נחכה לכם לחוויית עיצוב יוצאת דופן.